Ty też możesz pomóc!

Kiedy pytamy polityka, urzędnika, nauczyciela, biznesmena czy dziennikarza, jaki ma pomysł na rozwiązanie problemu kroków na Podhalu, w Zakopanem i Tatrach, nieodmiennie słyszymy odpowiedź: „trzeba poszerzyć Zakopiankę”. Czeka nas więc wiele pracy, by przybliżyć opinii publicznej podstawową wiedzę z zakresu współczesnej nauki o transporcie, jak choćby prawo Lewisa-Mogridge`a, które wyjaśnia, dlaczego po wybudowaniu nowej szerokiej drogi, po kilkunastu miesiącach powstają takie same korki, jak wcześniej. Będziemy uparcie przekonywać, że polskie góry potrzebują reaktywacji zintegrowanego transportu publicznego, a także wskazywać na dobre praktyki, które sprawią, że nasze pociągi i autobusy będą cieszyć się popularnością. Przyjmiemy każdą pomoc.

Jeżeli umiesz ciekawie pisać, masz wiedzę o transporcie lub jego historii, robisz ciekawe zdjęcia, nagrywasz filmy, chcesz współorganizować happeningi lub konferencje, chcesz nas wesprzeć finansowo –  pisz do nas pod adres: biuro[małpa]pociagautobusgory.pl

W pierwszym etapie naszego projektu zbieramy podpisy organizacji społecznych pod listem do minister infrastruktury w sprawie budowy i modernizacji linii kolejowych do Zakopanego i Nowego Sącza. Następnie będziemy organizować wydarzenia, w których przyda się Twoja pomoc. O zapotrzebowaniu na nią będziemy informować na tej stronie internetowej oraz na profilach społecznościowych na Facebooku i Tweeterze. A jeżeli napiszesz do nas, to na pewno się do Ciebie odezwiemy.

Smutna rzeczywistość AD 2014: