Prima aprilisowe rozpoczęcie budowy linii Podłęże-Piekiełko

Członkowie kampanii Pociąg-autobus-góry pragną oświadczyć, że nie dali się zwieść prima aprilisowemu żartowi o rozpoczęciu budowy linii kolejowej Podłęże-Piekiełko.

Byłoby o to trudno, z kilku powodów:

Po pierwsze dlatego, że wraz z zaprzyjaźnionymi aktywistami z „Lokomotywy” – Koalicji Kolei Galicyjskiej, inicjatywy Odkryj Beskid Wyspowy oraz Ośrodka Studiów o Mieście Nowy Sącz byliśmy inicjatorami tego żartu.

Po drugie dlatego, że znamy postęp prac nad nową linią;  w chwili obecnej trwają odbiory studium wykonalności i ponowne opracowywanie Krajowego Programu Kolejowego, czyli urzędnicza praca, po której trudno oczekiwać rezultatów w postaci koparek na placu budowy.

Po trzecie zaś dlatego, że gdyby budowa rzeczywiście miała się rozpocząć, przekazalibyśmy Wam tę informację kilka miesięcy wcześniej!

Bardzo chcemy podziękować za wasze pochwały, lajki i ciepłe słowa z okazji tejże akcji. Głównym powodem organizacji happeningu było przypomnienie o konieczności budowy tej linii. Prawdę mówiąc sami jesteśmy pozytywnie zaskoczeni efektem końcowym, co z kolei stanowi najlepszą zachętę do organizacji kolejnych wydarzeń promujących pomysł budowy „linii piekielnej”. W tym akurat możecie pomóc – lajkujcie nasze posty, udostępniajcie, komentujcie, piszcie do nas – to tylko chwila, a właśnie dzięki temu o naszej kampanii wie coraz więcej osób.

Materiały o happeningu ukazały się między innymi:

– w Radiu Kraków (niestety nagranie nie jest dostępne)
Kurierze Kolejowym
Gazecie Krakowskiej
portalu Limanowa.in
TVP Kraków
Gazecie Wyborczej Kraków.

Dziękujemy pięknie, i pozdrawiamy!
Zespół Pociąg-autobus-góry